6 Naukowo Uzasadniona Powodów, Dlaczego Jemy Nasze Pragnienia

6 Naukowo Uzasadniona Powodów, Dlaczego Jemy Nasze PragnieniaGłód-to gorzkie doświadczenie. Skrajne pragnienie głodu na pytanie — czekoladowy, sernik, frytki lub nawet ogórki — sprawi, że jego smak wygląda na mały kawałek nieba. Z drugiej strony, jeśli nie Jesteś ostrożny, apetyt może być dość dużym problemem, jeśli chodzi o osiągnięcia Swoich celów w dziedzinie opieki zdrowotnej. To dlatego, że większość z nas nie pragną marchew. Najprawdopodobniej, ograniczająca bogate w produkty o wysokiej zawartości cukru i tłuszczu popularne są wyzwalacze dla naszych spożywczych fantazji. Najbardziej pragnął żywności w Ameryce Północnej, nic dziwnego, czekolada.

Jeśli masz ochotę na jedzenie, powinieneś wiedzieć, że nie Jesteś sam: 97% kobiet i 68% mężczyzn też. Apetyt normalny, bo jedzenie to coś więcej, niż tylko paliwo — to wpływa na nas na emocjonalnym i fizjologicznym poziomie. Dlatego jesteśmy zadowoleni z człowieka, który nie jadł cukierki z 1989 roku (patrzymy na ciebie, panie Dwayne “Skała” Johnson!).

A tak na poważnie, zanim pójdziesz podrapać żywności-pragnienie, swędzenie, sprawdź te 6 naukowo udowodnionej przyczyny, dlaczego pragniesz. Mając dobre pojęcie o tym, dlaczego chcecie jedzenie tak bardzo mogą pomóc ci dowiedzieć się więcej satysfakcji naprawić.

1. Nie priorytety nawilżenia.

Pić tyle płynów-to codzienne wyzwanie, a większość z nas nie sądzę, aby pić, podczas gdy czujemy głód. Do tego czasu, już odwodniony. Badania pokazują pragnienie może być złym wskaźnikiem do tego, ile płynów powinniśmy w rzeczywistości. Czasami to może być mylone z głodu i objawia się jako chęć na przekąskę bezmyślnie bez rozpoznawalne spust — nawet nie wiesz, co chcesz zjeść.

Poprawka: to proste, aby wykluczyć pragnienie jako potencjalną przyczynę swojego głodu. Nalej sobie szklankę wody i pij! Następnie, daj sobie 10-20 min do ciebie zrewidować swoje pragnienia. Nosić ze sobą butelkę wody-jest to wygodny sposób, aby przypomnieć sobie, aby pić wodę w ciągu dnia.

2. Twoje emocje uzyskać najlepsze z ciebie.

Wszyscy reagujemy na stres w różny sposób. Uważa się, że stres powoduje 40% z nas mniej jeść i 40%, aby więcej jeść, a pozostałe 20% nie zmieni naszego odżywiania. Jeśli jesteś częścią grupy, która korzysta z żywności jako копинг-strategii, najprawdopodobniej szukać “domowe jedzenie” o wysokiej zawartości tłuszczu, węglowodanów lub oba. Na razie to brzmi jak zdrowy rozsądek, w nauce istnieją dwa powody, dlaczego to może się zdarzyć. Po pierwsze, bardzo smaczne połączenie tłuszczu i cukru podróży wydzielania serotoniny, neuroprzekaźnika, który pomaga kontrolować nastrój. Po drugie, pozytywny nastrój sprawi, że będziesz myśleć o przyszłości i co można uzyskać poprzez wybór zdrowe jedzenie. Negatywne nastroje sprawiają, że można skupić się na tu i teraz, więc szukasz szybkiego, przydatnych rozwiązań, które mogą stać w przeciwieństwie do swoich celów.

Poprawka: zanim grzebać w kawałek ciasta lub wypić słodki pączek, szukać непродовольственными strategii radzenia sobie ze stresem. Może to będzie dla krótkie spacery lub jogging, medytacji w ciągu 20 minut, wciskając nos w aromaterapii lub суфлирования do bliskiego przyjaciela.

3. Twoje hormony nie w porządku.3. Twoje hormony nie w porządku.

Zespół napięcia przedmiesiączkowego-to prawdziwe, powtarzające się co miesiąc problemem dla wielu kobiet. W tym czasie zmiany w poziomach hormonów może działać przeciwko odchudzanie. Splash progesteron pobudza twoje ciało, aby zachować więcej wody i sodu, co prowadzi do pulchny wygląd. Spadek poziomu estrogenów może wpływać na twój apetyt, zmuszając życzyć słodkich i słonych produktów.

Poprawka: użyj kombinacji strategii, aby poradzić sobie z PMS. Regularnych ćwiczeń, a nawet medytacji wykazano, aby być skuteczne w poprawie objawów PMS. W squasha głodu, niedostępne dla pożywne przekąski, takie jak jogurt, musli, несоленые orzechy, gorzka czekolada, ser i krakersy. Należy pamiętać, że PMS, związanych z żywności pragnienie się spełni.

4. Twój poziom cukru we krwi jest niski.

Jeśli jesteś zdrowy, twoje ciało zwykle robi dobrą robotę utrzymując poziom cukru we krwi. Dzieje się tak dlatego, że glukoza cukier jest preferowanym źródłem mózgiem paliwa, tak, że twoje ciało lubi, aby utrzymać poziom cukru we krwi od nurkowania zbyt nisko. Jednak, można przywrócić go z kursu z powodu przeciążenia na cukry proste, takie jak napoje gazowane i słodycze, które mogą powodować poziom cukru we krwi gwałtownie rosnąć i spadać, dzięki czemu możesz czuć się gorzej, niż wcześniej. Ponadto, szczególnie długie i/lub intensywne ćwiczenia mogą obniżyć poziom cukru we krwi, jeśli nie tankować w trakcie procesu. Uczucie głodu i apetyt na coś słodkiego, mają wspólne objawy cukru we krwi są znikome.

Poprawka: jeśli twoim celem jest schudnąć, szukać zdrowe słodycze, aby zaspokoić swoje pragnienia. Para świeżych lub suszonych owoców z białka, takie jak twaróg lub jogurt, lub zdrowego tłuszczu, takich jak orzechy, aby zrównoważyć swoje pragnienie węglowodanów. Jeśli nadal czujesz, jak się zdecyduje to ciasto, a następnie wyciąć sobie słaby kawałek.

5. Przestrzegać ścisłych zasad żywienia i jeść nudnej diety.

Jeśli ustawisz zbyt surowe kaloryczność i zasady zasilania, aby osiągnąć swój cel wagi, można z większym prawdopodobieństwem doświadczają silnego głodu. Uważa się, że ćwiczy sztywne zasady wyczerpuje zasoby poznawcze są również używane do zarządzania nieoczekiwane bodźce życia. Dlatego, kiedy stresujące wydarzenia, takie jak ważny okres, rozwodu lub śmierci dzieje się to negatywnie wpływa na zdolność kontrolować przejadanie się.

Poprawka: zrozum, że twoja siła woli jest zbiornik z limitami. Dać sobie pozwolenie zjeść wszystkie żywności mogą pomóc zmniejszyć apetyt, bo jedzenie traci swoją władzę nad tobą. Pozwalają na większą elastyczność w diecie, aby cieszyć się jedzenie, które lubisz jeść bez poczucia winy.

6. Nie spałeś.6. Nie spałeś.

Jest bardzo realny sen-masa związku, i coraz więcej faktów świadczy o tym, że krótki czas Trwania snu (mniej niż 7 godzin na dobę) jest szkodliwe dla Swoich celów w zakresie opieki zdrowotnej. Badanie, publikujący w amerykańskim czasopiśmie kliniczny odżywianie w 2011 roku okazało się, że невыспавшиеся uczestnicy zjadały średnio o 300 kalorii więcej dziennie. Dlaczego to może być? Niewystarczające sen rzuca swój apetyt hormonów nie jest w porządku. Greliny (hormonu głodu) wzrasta, a poziom leptyny (hormonu sytości) spada, kiedy jesteś pozbawiony snu.

Poprawka: poprawka tu po prostu priorytety spać. Kilka dobrych strategii obejmują zgaszenie światła na godzinę przed snem, zmniejszenie czasu ekranowego (np. telewizor, laptop, telefon) w nocy, w tajemnicy ćwiczenia i zrezygnować z kofeiny i alkoholu blisko snem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *