Dlaczego nie można zrobić tak wiele chorób od komarów

Dlaczego nie można zrobić tak wiele chorób od komarówWirus zeke ‘ a, ostatni znoszącym wirus dostał się do USA, uzupełnił długa lista innych infekcji, owady mogą przenosić, jak malaria, gorączka denga, chikungunya i gorączka Zachodniego Nilu. Jak można tych błędów—tak małe, że często brakuje nam je najpierw serwetki—być odpowiedzialnym za tyle infekcje? Okazuje się swojego wampira-tendencje te w dużej mierze są winni. “Komary dosłownie piją krew, a przy tym połknąć drobnoustroje bezpośrednio i przekazać je bezpośrednio do krwi innych” – mówi dr Amesh Adalja, specjalista chorób zakaźnych na uniwersytecie Pittsburgh centrum medyczne centrum bezpieczeństwa w zakresie ochrony zdrowia. “Są bardzo mobilni i mogą przemieszczać się na duże odległości kilku kilometrów, co pozwala mieć jakąś ścieżkę w poszukiwaniu swojej krwi, odżywianie i rozprzestrzenianie się choroby w procesie”. To samice komarów naprawdę mamy się o co martwić, ponieważ są te, które połykać krew, która zapewnia zasilanie niezbędne do ich jaj.

Wszystkie komary są dobre w planie transmisji choroby

Według Janet Mcallister, entomolog z USA centrum kontroli i prewencji chorób (CDC), nie wszystkie komary są dobre w planie transmisji choroby, ale i te, które ewoluowały, aby żyć bliżej do ludzi. “Niektóre z tych gatunków nawet opracowali pierwszeństwo do karmienia na ludziach nad innymi zwierzętami” – mówi. “W zasadzie, te, które będą gryźć ludzi stały się bardzo dobrze biorą krew z nas, abyśmy nie zauważyli. Niektórzy wolą gryźć w nocy, kiedy śpimy. Inni, ci, co na przekąskę w ciągu dnia lub wczesnym wieczorem, istnieje chemicznych substancji w ślinie, co pozwala im gryźć nie zauważyliśmy go od razu. W ten sposób mogą uzyskać ich jedzenia i pozostawić więcej organizmów chorobotwórczych, przed swędzenie zaczyna się”. Zachowanie komarów (często przez osoby, kto nie jest winny w doprowadzeniu kiedyś rzadkością dolegliwości w nowe miejsca. “Wiele z tych wirusów są арбовирусы” – mówi Nikos Василакис, asystent profesora w centrum dla Bioshield i pojawiających się chorób zakaźnych uniwersytet Teksański medycznej oddziału w Galveston. “Oni starożytne wirusy, jak denga i zeke’ a, które rozwijały się wraz z komarami. Najczęściej wektor jest krajowy nią aedes aegypti komar, który narodził się w Afryce, ale teraz jej asortyment Global”. Zmiana klimatu również, przynajmniej częściowo odpowiedzialne za gdzie komary i choroby, które przenoszą się w końcu.Wszystkie komary są dobre w planie transmisji choroby

Przeszłości nią aedes aegypti nie osiedlić się w bardziej

“Jeśli w przeszłości nią aedes aegypti nie osiedlić się w bardziej umiarkowanych regionach zmiana klimatu doprowadzi do jego Północnej lub Południowej ekspansji” – twierdzi Василакис. “To zmiana w ofercie także towarzyszyć będzie wprowadzeniem tych wirusów w tych obszarach”. Rozważmy chikungunya, wirus, który powoduje męczące bóle stawów i infekuje ponad milion osób na całym świecie w 2014 roku. To zaczęło się w Afryce, ale szybko rozprzestrzenił się w krajach Karaibów i Ameryki Środkowej i Południowej, a nawet znalazł się w USA. W poprzednich latach, PFK będzie informować średnio około 28 przypadków zachorowań w USA, głównie przywożą turystów, a w 2014 roku odnotowano o ponad 2,811 przypadków w stanach ZJEDNOCZONYCH. “Jesteśmy bardzo zaniepokojeni chikungunya poruszając się w Zachodniej półkuli,” Doktor Roger Насков z CDC powiedział w końcu 2014 roku. “Mamy dwóch różnych gatunków komarów w USA w stanie rozprzestrzeniać wirusa”. Ratunkiem dla amerykanów polega na tym, że klimat USA-nie jest dobry dla komarów, po kolejnej zimy zabić wielu z nich. Jak wcześniej informowaliśmy, nowy wirus zeke ‘ a wypadek może utworzyć więcej problemów dla cieplejszych regionów w kraju.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *