Jakie lekarstwo dla choroby leśniowskiego-Crohna?

Zapalne choroby układu trawienia, choroby leśniowskiego-Crohna w tej chwili Jakie lekarstwo dla choroby leśniowskiego-Crohna?jest nieuleczalna. Niemniej jednak, istnieją leki, aby zmniejszyć częstotliwość i intensywność nawrotom. Punkt z Arno Bourreille, gastroenterolog w szpitalu w Nantes i Aleksander Martin, dietetyk dla AFA (Stowarzyszenie Francois Aupetit).

Jest chronicznym podżegającym chorobą wpływającą układ trawienny , rozwija się choroba leśniowskiego-Crohna lamp, co oznacza, że zmiany fazy remisji i faz objawy.

Podczas wybuchu pacjent często zmęczone, wychudzona i brak apetytu. Główne objawy związane z nim ból brzucha , давящие parcie do toalety, codzienna biegunka, analne porażki – zrobić diety jest bardzo trudne.

Ponadto, ryzyko niedożywienia naprawdę u dzieci dotkniętych patologią, z ewentualnymi problemami wzrostu.

Zderzył się z taką patologią, istnieje kilka strategii, łącząc leczenie farmakologiczne, dietetyczne środki komfortu, a czasem i interwencji chirurgicznej. Ale nie ma żadnego leczenia, choroba może być wyleczona.

Akt początek choroby i zapobiegać wybuchy

Gdy choroba rozwija się (zwykle między 15 i 30 lat), pierwotny zarządzanie ukierunkowane na zahamowanie objawów i zatrzymać kryzys kosztem zmniejszenia stanu zapalnego.Akt początek choroby i zapobiegać wybuchy

Sterydy w formie ustnej są standardem leczenia. “Działają szybko i są łatwe w użyciu, ale może być używany tylko na krótkie okresy z powodu poważnych skutków ubocznych” – mówi dr Arno Bourreille, gastroenterolog w Nantes szpital uniwersytecki i wiceprezesem Komitetu naukowego. AFA (Stowarzyszenie Francois Aupetit).

Następnie leczenia dadzą możliwość do lampy błyskowej i zmniejszyć ich intensywność. Mogą być stosowane dwie klasy leków: biologics lub leki immunosupresyjne. Biologics zawierający przeciwciała monoklonalne, które działają w długim okresie. “Mogą one utrzymywać się z upływem czasu, w odróżnieniu od leczenia serca, ale wymagają biologiczne badania, aby sprawdzić, że nie ma ryzyka zakażenia lub gruźlica” – wyjaśnia Dr Bourreille. To kosztowne leczenie i z czasem, który nie jest wskazany dla wszystkich pacjentów.

Immunodepressantami lub immunomodulatory, z drugiej strony, działania na układ odpornościowy , system ochronny organizmu.

Ostatecznie, te metody leczenia ukierunkowane na zmniejszenie liczby zaostrzeń choroby przewodu pokarmowego i odbytu powikłań (przetoki, na przykład). “Dla każdego leczenia, około połowy pacjentów prawidłowo reagować” – powiedział ekspert. Na razie żadnego leczenia obecnie do leczenia choroby. Według gastroenterologa, “istnieją trzy obszary badań: zrozumienie mechanizmów zapalnych i immunologicznych organizmu, mechanizmów powstawania choroby i lamp błyskowych, i jelitowej flory bakteryjnej (“wszystkie bakterie jelitowe). “Na zmiany, pod wpływem, na przykład, probiotyki, naukowcy mają nadzieję odzyskać bardzo funkcjonalny układu pokarmowego.

W ostateczności operacja

Operacja jest wskazana, gdy leczenie farmakologiczne nie wystarczy, szczególnie w przypadku trwałego uszkodzenia jelit, na przykład, owrzodzenia lub niedrożności w jelicie cienkim. Polega ona na usunięciu części przewodu pokarmowego.

“Jeden u dwóch pacjentów będzie mieć interwencji w pierwszych 20 lat tej choroby” – ostrzega Arno Bourreille. Nawroty, niestety, systematycznie bardziej lub mniej długoterminowy i dobry anty-relapse, dlatego leczenie należy “podkreśla gastroenterolog. Po zabiegu, pacjent zwykle wraca do normalnego tranzytu. Jednak “jeśli operacje odbywają się zbyt często, może on cierpieć na syndrom krótkiej grad: w jelicie cienkim jest zbyt krótki dla zapewnienia prawidłowego trawienia i zaspokojenia codziennych potrzeb żywieniowych. Następnie pacjent może wymagać sztuczna pastewna dodatek” – skarży się lekarz.

Przyjmując prawidłową dietę

W dodatku do leczenia, dieta odgrywa ważną rolę w komfort pacjentów. Jedzenia, często trudnych do pacjentów, trzeba na nowo stać się Przyjmując prawidłową dietęprzyjemnością. “Poświęć trochę czasu, aby usiąść w cichym miejscu i dobrze żuć” – radzi Aleksandra Martin, dietetyk w AFA. Specjalista zaleca również odpowiednią dietę: “wolę produkty, które dają dużo energii i białka : mięso, skrobie, tłuszcze i unikać pełnego ziarna i surowe owoce i warzywa, trudne do strawienia” – mówi. Wreszcie, w przypadku ups, wykonaj zwykły zaleceń podczas biegunki i zaparcia unikać produktów, które sprzyjają im. W towarzystwie środków medycznych,

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź witrynę sieci web afa. Pokonanie choroby leśniowskiego-Crohna i krwotocznej Ректо -zapalenie jelita grubego www.afa.asso.fr

2017 wywiad na 20 grudnia 2016 r. i 23 stycznia

Dziękuję dr Arno Bourreille, gastroenterolog w Nantes szpital uniwersytecki i wiceprezesem komitetu naukowego AFA (Stowarzyszenie Francois Aupetit) i Aleksander Martin, dietetyk z tego samego stowarzyszenia.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *