Napięcie bóle głowy: jak złagodzić ich?

Aby ułatwić punktualny bóle głowy, paracetamol lub aspiryna, zazwyczaj wystarczy. Ale gdy są powtarzane, lekarze zachęcają ograniczyć spożycie tych przeciwbólowe i odwołać się do innych metod leczenia.

Jakie są bóle głowy, napięcia?Jakie są bóle głowy, napięcia?

Kiedy bóle głowy, napięcia epizodyczna, są one najczęściej spowodowane napięcie w peri-краниальных mięśni, szczególnie trapezowe w szyję. Sprzeczności te występują słaba postawa , szczególnie w przypadku pracy siedzącej.

Gdy napięcie bóle głowy przewlekłych, występuje ponad 15 dni w miesiącu w ciągu co najmniej 3 miesięcy, pojawiają się one, aby być spowodowane złym funkcjonowaniem systemu kontroli bólu. W obu przypadkach złe zarządzanie stresem jest okoliczność obciążającą.

Jak je złagodzić?

Przez długi czas lekarze zalecają naprzemiennie paracetamol i leki przeciwzapalne, aby objawy szybko ustępują. To pozwoliło wchłonąć tylko ograniczoną liczbę tych dwóch cząsteczek na jeden dzień, co może prowadzić do mniej skutków niepożądanych.

Dziś wiemy, że ten leczniczy wybór ma sens. Każdy jeden, wolą środek przeciwbólowy, który najlepiej wspiera i co da najlepszy wynik. Tym bardziej, że to jest łatwiejsze do naśladowania ilości wchłania się i śledzić ewentualnego przedawkowania, kiedy można zatrzymać się w jednej i tej samej rodziny leków.

Gdy zbyt dużo brać leki?Gdy zbyt dużo brać leki?

To pytanie, na które należy regularnie pytam, bo ważne jest, aby uniknąć jakichkolwiek leków nadużywać bo przyczynić się do chronicization bólu. Środek przeciwbólowy zawierający kofeina, kodeina , tramadol jest wystarczająca do oświecenia mózgu nie mniej niż 10 dni w miesiącu . Ale regularne spożywanie co najmniej 15 dni w miesiącu paracetamol lub leki z grupy NLPZ (niesteroidowe leki przeciwzapalne) mogą mieć ten sam efekt. Dlatego unikać bez konsultacji lekarskiej.

Do tego, że inne procedury, aby włączyć?

Jeśli chroniczny ból związany z nadużywaniem narkotyków, wniosek będzie konieczne (praca z lekarzem). W innych przypadkach mogą być przepisane leki przeciwdepresyjne bardzo niska dawka. Ale w każdym razie, jeśli ból jest często powtarza się, aby kupić lepsze zarządzanie stresem należy.

To będzie obejmować софрология, relaks, terapii poznawczo-behawioralnej w połączeniu z sesjami relaksacji mięśni w fizjoterapeuty i / lub noszenie guma rynny, jeśli masz skłonność do ciężkiej szczęki.

4 sprawdzonych refleks

  • Regularnie podróży : regularne uprawianie sportu, od 30 do 40 minut, 3 do 4 razy w tygodniu, będzie występować przeciwko stresu, jednym z głównych czynników bólu głowy. Ale także stymulują wydzielanie w organizmie endorfin, naturalnego środka przeciwbólowego. Oczywiście, priorytetem jest zabawa, ale impreza pod nazwą “miękkie wytrzymałość” szczególnie polecane. Jest to przypadek, jazda na Rowerze (w mieszkaniu lub mieszkanie), wycieczki (przy dobrej amortyzujące podeszwy), wioślarstwo, ale także i w szczególności 4 sprawdzonych reflekspływanie.
  • Zrewidować swoje stanowisko w przedniej części komputera: po pierwsze, upewnij się, że odległość między oczy równa długości ramienia. Ekran powinien znajdować się na poziomie oczu lub nieco poniżej, a nie powyżej. Aby uniknąć niepotrzebnych tarć, lepiej nadaje się do dolnej części siedziska, a nie do krawędzi. W końcu, jak za kierownicą, rozważyć podjęcie przerwę i wstawać przynajmniej co 2 godziny.
  • Myśleć o własny masaż: gesty praktykowane siedząc, łokcie oparł na stole, pojedynczo lub jeden po drugim, w zależności od dostępnego czasu.

Szczęki zrelaksowany, usta полуоткрыт, umieść palec wskazujący na челюстные stawy i zrobić małe kręgi, które wychodzą na zewnątrz, w górę do płatka ucha.

Z tyłu głowy, na szyi, zagnieść skórę z 3 palcami, jakby odpocząć gliny trochę trudne. Towarzyszyć ruch lekko głowę.

Zebrać z obiema rękami wokół szyi, począwszy od трапециями, aby przejść na uszy.

  • Ciepły szyi: jeśli stosować zimno na skroniach i czole, aby złagodzić migreny, stosować ciepła do szyi pomoże rozluźnić wszystkie mięśnie u nasady głowy, a tym samym zapobiega i / lub łagodzi bóle i napięcia. Można użyć kołnierz szyjny, poduszka wypełnione wiśniowej kości ogrzewać w kuchence mikrofalowej, suszarka do włosów, produktu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *