Nowotwór u dziecka: wiele chorób rzadkich

Każdego roku, rak uderza 1700 dzieci w wieku od 15 do 700 młodzieży w Nowotwór u dziecka: wiele chorób rzadkichwieku 15-18 lat. Termin “dzieci raka” – to faktycznie wiele rzadkich chorób. Aktualizacja w Międzynarodowy dzień rak dziecka.

We Francji, 1700 dzieci w wieku do 15 lat i 700 młodych ludzi w wieku 15-18 lat z rozpoznaniem raka każdego roku we Francji. Z dwoma z 10 małych pacjentów umiera z powodu tej choroby każdego roku.

Prawie połowa tych nowotworów występuje w wieku do 5 lat. Ale pod pojęciem “dzieci raka lub choroby nowotworowe dziecięcego ukryć rzeczywiście bardzo zróżnicowane choroby: siatkówczak , nerwiak płodowy , mięsak Ewinga, остеобластомы …

Różnych guzów od dorosłych

Nowotwory dzieci mają swoje własne cechy, które nie występują u dorosłych guza. Jak wskazuje Instytut Curie, centrum medyczne, kontroli i badania chorób nowotworowych pediatryczny, dzieci w większości borykają się z białaczka (nowotwór komórek krwi), chłoniaka (nowotwór układu limfatycznego ) i tzw. zarodkowe guzy. Są one tworzone w krajach rozwijających się narządów i tkanek.

Inne cechy tych rodzajów raka jest to, że są one często rozwijają się bardzo szybko (w ciągu kilku tygodni, czasami kilka dni) ze względu na wysoki odsetek komórek w dywizji w tych guzów. Ale niektórych nowotworów może również zatrzymać ich wzrost spontanicznie, jak nerwiak płodowy, na przykład dziecka.

Jak diagnozuje?Jak diagnozuje?

U dzieci, istnieje kilka znaki ostrzegawcze, zanim guz osiąga rozmiary. Diagnostyka odbywa się z badanie mikroskopowe próbki guza i wizualizacyjnych badań. Czasami te testy są uzupełnione o analizę genetyczną lub wyszukaj biomarkers w krwi lub moczu.

Jakie są metody leczenia ?

Jak tylko diagnoza, chemioterapia jest często używany jako pierwszej linii leczenia w celu zmniejszenia wielkości guza. Tak jak jest to jedyne leczenie, zdolną zniszczyć komórki nowotworowe w wielu częściach ciała, zaleca się w leczeniu białaczki lub chłoniaka. Następnie, metody zachowawcze, zachowując jak najwięcej zainteresowanych organów i tkanek otaczających, mogą być przewidziane.

Radioterapia jest wybierany w pierwszej linii leczenia, gdy guz nie jest dostępna dla operacji (w przypadku niektórych guzów mózgu, na przykład). Dziś, forma najdokładniejszym radioterapii (zwanej protonu terapii) służy do naświetlania nowotworów głębokich w pobliżu wrażliwych narządów, takich jak nerwy wzrokowe lub obszary mózgu.

80% dzieci leczyć

Przeżywalność dzieci z nowotworem szacuje się w 92% na 1 rok i 82% na 5 lat, 80% dzieci leczyćwszystkich rodzajów raka i wszystkich grup wiekowych razem. Ale prawdopodobieństwo uzdrawiania również zmieniają się w zależności od choroby.

W przypadku retinoblastoma, jeden z najczęstszych nowotworów dzieciństwie, która wpływa na komórki siatkówki, przyjęcie się wynosi 99%. Dla białaczki, przeżycie za 5 lat wynosi 90%, a dla mięsaków tkanek miękkich (rhabdomiosarcomas) wynosi 71%.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *